Kreipkitės telefonu 24/7: +370 6303 1178

skolų išieškojimas

Teikiame skirtingo pobūdžio įsiskolinimų išieškojimo paslaugas:

1) ikiteisminis skolų išieškojimas – šio proceso metu mes susisiekiame su Jūsų skolininku, siunčiame jam raginimus įvykdyti savo skolinius įsipareigojimus Jums, sudarome skolos grąžinimo grafikus.

2) teisminis skolų išieškojimas – teisminį procesą patartina inicijuoti tais atvejais, kai  skolos išieškojimas ikiteismine tvarka tapo neefektyvus.

Mes rengiame:

Pretenzijas dėl skolos grąžinimo - skolininkui pareiškiamas rašytinis reikalavimas įvykdyti savo skolinį įsipareigojimą. Šioje stadijoje siekiama ikiteismine ginčo nagrinėjimo tvarka pareikalauti skolininko įvykdyti savo prievolę bei išvengti teisminio ginčo nagrinėjimo.

Pareiškimus dėl teismo įsakymo – pigiausias ir greičiausias teisminis skolų priteisimo būdas. Šio proceso metu šalys į teismą nėra kviečiamos, kadangi teismas neskiria posėdžių bylos nagrinėjimui, o teismo sprendimas yra priimamas remiantis pateiktu pareiškimu.

Ieškinius – palyginus su pareiškimu dėl teismo įsakymo, tai žymiai sudėtingesnis, ilgiau užtrunkantis bei brangesnis teisminis skolų priteisimo procesas. Teismas šio proceso metu visada skiria posėdžius bylos nagrinėjimui, išskyrus, jei yra galimybė priimti sprendimą už akių (pavyzdžiui, skolininkui nepateikus atsiliepimo į ieškinį). Būtina pažymėti, kad ieškinys yra efektyvus tuo atveju, kai iš anksto yra žinoma, jog skolininkas yra linkęs ginčyti savo skolą (jos dydį ar patį įsiskolinimo faktą) arba nėra žinoma skolininko gyvenamoji arba darbo vieta.

Turite klausimų? Susisiekite su mumis!

Tel.: +370 68726611

El.p.: info@vklegal.lt  

Pateikite užklausą